Planując wakacje z małymi dziećmi w Egipcie, należy przede wszystkim pamiętać o tym, iż jest to kraj, w którym temperatury w okresie letnim przekraczają 40 stopni Celsjusza. Dlatego jadąc z maluchami do kraju faraonów, wybieraj miesiące od września do początku maja. Decydując się na pobyt w Hurghadzie, udane wakacje masz gwarantowane. Woda w morzu jest bardzo ciepła przez cały rok, od grudnia do marca jej temperatura wynosi około 25 stopni Celsjusza. Jeśli zastanawiasz się, jakie atrakcje czekają na Twoje pociechy w Hurghadzie i masz wątpliwości, czy jest to dobra decyzja, my zapewniamy Cię, że to idealne miejsce na rodzinną wycieczkę.

Rozrywka dla małych i dużych podróżników

Wiele osób udając się na wymarzony urlop, zastanawia się, jak zagospodarować czas, aby wypocząć, a pociechy nawet te najmłodsze się nie nudziły. Jest na to kilka sposobów. Małym dzieciom największą radość sprawią długie zabawy w piasku, czas spędzony w wodzie i możliwość podziwiania egzotycznej roślinności i zwierząt. Dlatego, jeśli Twoje pociechy mają po kilka lat lub chodzą do zerówki, nie wybieraj długich wycieczek fakultatywnych autokarem do zabytków. Na żywą lekcję historii zabieraj starsze dzieci w wieku szkolnym, więcej zrozumieją i będą długo rozpamiętywać widok ogromnych piramid i Sfinksa.

Jeśli spędzasz urlop w Hurghadzie w okresie zimowym, wybierz się na pustynne safari. Dla maluchów przejażdżka na wielbłądzie będzie niezwykłym doświadczeniem. Ponadto wizyty we wioskach Beduinów to niecodzienna atrakcja i możliwość poznawania innego świata,  pozwól Twoim pociechom bawić się wspólnie z egipskimi dziećmi. Możesz również zdecydować się na wycieczkę jeepem w celu podziwiania dziko żyjących zwierząt albo popływać statkiem po Nilu. Niezwykłą atrakcją dla wszystkich dzieci będą rejsy statkiem z oszklonym dnem. Oglądanie raf koralowych oraz imponującego świata podwodnego zaabsorbuje nawet najmniejsze pociechy, a Ty możesz w spokoju posiedzieć, popijając orzeźwiające napoje i podziwiać piękno egzotycznej natury. Z Hurghady odbywają się rejsy do najróżniejszych malowniczych zakątków, m.in. na urokliwą wyspę Giftun. Tu istnieje możliwość połowu ryb, wypoczynku na plaży z białym piaskiem nad krystalicznie lazurowym morzem, snurkowania między rafami koralowymi. Podwodny świat zachwyci Twoje pociechy, możesz zapewnić im niezapomnianą przygodę, a barwne koralowce, niezwykłe gąbki i egzotyczne ryby oczarują każdego bez wyjątku. Hotele w Hurghadzie posiadają nowoczesną infrastrukturę zarówno noclegową, gastronomiczną, jak i rekreacyjną. Natomiast dla dzieci są przygotowywane specjalne oferty. W każdym hotelu organizuje się gry i zabawy animacyjne dla maluchów w kids clubach i w mini przedszkolach. Zapewniona jest w nich opieka polskich animatorów, ponadto wieczorem obywają się pokazy i show dla dzieci. Wiele obiektów hotelowych posiada aquaparki z licznymi zjeżdżalniami, tunelami, basenami z podgrzewaną wodą, brodzikami dla maluchów, rzekami ze sztucznymi falami, na których można pływać pontonami.