Zastanawiasz się, na jakiej plaży wypoczywać w Hiszpanii? Która z nich będzie najpiękniejsza? Wybór może stanowić wyzwanie, ponieważ Hiszpania, to kraj, w którym liczba wyjątkowych plaż jest duża. My natomiast postaramy się przedstawić miejsca najbardziej fascynujące.

Urokliwe plaże na wybrzeżach Hiszpanii kontynentalnej

Szukając idealnych plaż na wypoczynek w Hiszpanii, wielu osobom przychodzą na myśl Costa Barcelona lub Costa Brawa. To słuszne spostrzeżenie, ponieważ oba wybrzeża posiadają liczne plaże tonące w złotym piasku lub w imponujących górskich skałach.

Do najpiękniejszych i często odwiedzanych plaż w Costa Barcelonie należą m.in.: Barceloneta, Bogatell, Castelldefels, a także Nova Icaria. W Costa Brawa plaże zachwycają dzikością zieleni, klifami wbijającymi się w błękit morza, wzgórzami porośniętymi egzotyczną roślinnością, barwnymi rafami koralowymi i krystaliczną czystością wody. Do urokliwych miejsc należą bez wątpienia: Sant Pol de Mar, Cala Sant Francesc, Cala Giverola, Sa Tuna, Cala San Roque, La Pletera oraz wiele innych.

Oprócz popularnych plaż położonych przy dużych kurortach turystycznych, osoby szukające miejsc spokojnych mogą wybrać się do Costa de la Luz zwanego Wybrzeżem Świata. Tu znajdziesz niezliczoną ilość plaż i zatoczek rozciągających się od miasta Kadyks do prowincji Huelva. Wybrzeże położone jest w południowo-zachodniej części Hiszpanii nad Oceanem Atlantyckim. Tutejsze plaże zachwycają błękitem krystalicznej wody, piaszczystymi wydmami i przestronnością. Znajduje się tu dużo spokojnych enklaw pozbawionych tłumu turystów. Ze względu na silne wiatry region ten jest idealny do uprawiania sportów wodnych, takich jak: windsurfing i kitesurfing.  Osobom szukającym ciszy, szczególnie polecamy miejscowości: Los Caños de Meca, Conil de La Frontera oraz Zahara de los Atunes. Mają one bowiem najbardziej malownicze plaże w okolicy, nieskalane masową turystyką. Natomiast na szczególną uwagę zasługuje piaszczysta plaża zwana Playa de la Victoria, położona w mieście Kadyks. Rozciąga się ona na długości ponad 3 km, a nowoczesna infrastruktura rekreacyjno-turystyczna sprzyja błogiemu wypoczynkowi.

Niezwykłe plaże na hiszpańskich wyspach

Poniżej przedstawiamy kilka plażowych perełek dla osób szukających inspiracji lub konkretnych wskazówek dotyczących plaż znajdujących się na  hiszpańskich wyspach:

– Costa Calma – plaża jest na wyspie Fuerteventura, w archipelagu wysp Kanaryjskich, niedaleko miejscowości La Lajita. To niezwykła plaża z białym piaskiem rozciągająca się na długości 2 kilometrów, idealna dla rodzin z dziećmi, nie ma tu skał ani koralowców. W pobliżu znajdują się rezerwaty przyrody, w których można podziwiać piękno egzotycznej fauny i flory. To imponujące wybrzeże z wydmami, zatokami oraz górami w kolorze rdzawej ochry w tle, sprawia, że można poczuć się tu jak w raju.  

– Cala Xarraca – znajduje się na wyspie Ibiza (archipelag Balearów) i jest obowiązkowym punktem na mapie każdego turysty spędzającego wakacje w tym rejonie. Tu każdy zresetuje się do granic możliwości. To idealne miejsce dla tych, którzy szukają ciszy. Mała kameralna plaża, ma w sobie niesamowity urok, otoczona skałami z krystalicznie czystą wodą, w pobliżu znajdują się podwodne jaskinie, które zachwycą wszystkich pasjonatów nurkowania.

– Cala Galdana –  ta plaża położona jest na wyspie Minorka (archipelag Balearów), niedaleko miasta Ferreries (około 10 km.). W pobliżu rośnie mnóstwo zieleni, która stanowi siedlisko licznych ptaków, podczas kąpieli możesz spotkać pływające kaczki. Biel piasku idealnie komponuje się z lazurowym błękitem. Woda jest tu niezwykle czysta, a zejście do morza bardzo łagodne, dlatego ta plaża jest polecana rodzinom z dziećmi. – Maspalomas – to największa plaża na wyspie Gran Canaria (archipelag wysp Kanaryjskich), rozciąga się na długości ponad 3 km. i jest najpopularniejszym punktem wypoczynkowym turystów odwiedzających tę wyspę. Złoty piasek, bujne palmy, turkusowa, ciepła woda, kolorowe drinki popijane na leżaku w blasku promieni słonecznych na długo pozostaną w Twojej pamięci. W pobliżu plaży znajduje się rezerwat przyrody „Reserva Natural de las Dunas de Maspalomas”.