Costa Brava to po hiszpańsku „dzikie wybrzeże”. Warto tu przylecieć, by cieszyć się słońcem i złotymi plażami. Jednak ten region ma do zaoferowania znacznie więcej niż miejsce do odpoczynku. Więcej informacji znajdziesz tu!

Costa Brava — wakacje dla aktywnych

Nieprawdą jest to, że Costa Brava nie oferuje nic poza zabetonowanym wybrzeżem i bezmiarem hoteli. Racji nie mają także ci, którzy twierdzą, że stale się tam imprezuje. By się o tym przekonać, wystarczy odrobinę zejść z utartych szlaków i odkryć piękno tego regionu. Urlop w okolicy sprawi frajdę zwłaszcza osobom, które lubią aktywnie spędzać wakacje.

Kochasz morze? Spróbuj sportów wodnych!

Chciałbyś rozpocząć przygodę ze sportem wodnym? Żaden problem! Na Costa Brava codziennie można robić coś innego. Ten niezwykły region oferuje podróżującym możliwość sprawdzenia sił w winsurfingu czy na nartach wodnych przy brzegu Tossa de Mar. Zafascynowani wodnym światem mogą wybrać się na wycieczkę snorkelingową przy Wyspach Medes. Wody wokół wysp tworzą Rezerwat Morski, a turyści mogą podziwiać przybrzeżne rafy w niezmienionej formie. To niezwykłe doświadczenie dedykowane jest każdemu. Turkus wody i różnorodność morskiego świata zostaje w pamięci na zawsze.

Parki rozrywki dla wymagających

Na „dzikim wybrzeżu” znajduje się kilka parków wodnych, w tym jeden z największych w Europie — WaterWorld w kurorcie Lloret de Mar. Warto wybrać się tam na cały dzień, by poszaleć na tradycyjnych zjeżdżalniach, basenach z falami czy zjeżdżalniach z zamykanymi szklanymi kapsułami. Taka rozrywka dostarcza niezapomnianych wrażeń! Dla spragnionych adrenaliny godny polecenia jest Costa Brava Parc Aventura. To park wspinaczkowy, który zlokalizowano w lesie i który przypadnie do gustu każdemu. Różne stopnie trudności sprawią, że zarówno dzieci, jak i dorośli znajdą tam coś dla siebie.

Pireneje Katalońskie

Dla zapalonych piechurów rozrywką będzie wycieczka w góry. Katalońska część Pirenejów nie jest tą najwyższą, ale znajduje się stosunkowo niedaleko Barcelony. Wspinaczkę po szlakach najlepiej zacząć od miasteczka Ripoll lub Campodro. Najwyższe wzniesienie w rejonie Girona to góra Puigmal, która mierzy niemal 3000 metrów nad poziomem morza. W dolinach mieszczą się urokliwe, stare kamienne miasteczka, a z pobliskich szczytów rozpościera się niezwykły widok. Warto, rzecz jasna, zaopatrzyć się na tę wyprawę w dobre buty. Dobra informacja czeka także miłośników białego szaleństwa -— na nartach można tu szaleć prawie cały rok!

Karting dla fanów Formuły 1

Na wybrzeżu Costa Brava znajduje się kilka torów wyścigowych. Do najpopularniejszych należą Karting Roses, Blanes Karting i Karting Palamos. To idealne miejsca dla miłośników szybkiej jazdy, którzy mogą sprawdzić umiejętności na torze, śledząc swój czas i prędkość na specjalnym ekranie. Prawdziwa gratka dla miłośników motoryzacji. Costa Brava czeka na wszystkich turystów żądnych przygód. Wakacje w tym miejscu dostarczą niezapomnianych wrażeń każdej osobie, spragnionej dużej dawki adrenaliny.