Grecja od dłuższego czasu wiedzie prym wśród najpopularniejszych kierunków wakacyjnych i nieustająco cieszy się ogromnym powodzeniem wśród turystów. Dotyczy to zarówno oczekujących spokojnego wypoczynku na plaży rodzin z małymi dziećmi, jak i tych, którzy podczas urlopu lubią podejmować różne wyzwania. Mnogość uroczych greckich wysepek zapewnia rozrywkę różnym grupom wczasowiczów, wśród których nie brakuje osób stawiających aktywny wypoczynek ponad słodkim lenistwem na plaży. Właśnie dla nich doskonałym miejscem na spędzenie ciekawego i urozmaiconego urlopu jest niewielka, znajdująca się w pobliżu tureckiego wybrzeża wyspa Kos, która choć słynie głównie z tego, że jest ojczyzną Hipokratesa, oferuje turystom wspaniałe warunki do uprawiania różnego rodzaju sportów.

Z wiatrem we włosach

Ze względu stale wiejący tu pewny wiatr Meltemi, Kos jest rajem dla wszystkich miłośników windsurfingu i kitesurfingu. Na wyspie znajduje się wiele miejsc umożliwiających uprawianie tego typu sportów, wśród których najbardziej znane to zatoka Kefalos, czy miejscowości Marmari, Mastichari i Psalidi. Są tu świetne warunki zarówno dla doświadczonych surferów, jak i tych, którzy dopiero chcą zacząć swoją przygodę ze sportami wodnymi. Zazwyczaj rano wiatr jest dużo słabszy niż w późniejszych godzinach, dlatego wtedy jest najlepsza pora do nauki dla początkujących.

Rowerem po wyspie

Zwiedzanie wyspy na rowerze to świetny pomysł na aktywną turystykę. Kos jest polecane przez wielbicieli dwóch kółek ze względu na dogodne ukształtowanie terenu, sporą sieć ścieżek rowerowych i ogólnodostępne wypożyczalnie rowerów, w których bez problemu można znaleźć zróżnicowane pojazdy w wielu rozmiarach i atrakcyjnych cenach. Jazda wzdłuż przepięknych plaż, urozmaicana widokiem pasących się kóz, malutkich przydrożnych kapliczek, uroczych tawern i rozciągającym się ponad tym wszystkim błękitnym niebem jest niepowtarzalnym przeżyciem, dla którego warto czasem zrezygnować z plażowego koca i lenistwa nad brzegiem morza.

A może na koniu?

Ciekawe zakątki wyspy można również podziwiać w bardziej oryginalny sposób, czyli z grzbietu konia. Wycieczki organizowane są zazwyczaj wzdłuż wybrzeża lub przez niewielkie wioski i mogą z nich skorzystać zarówno dorośli, jak i dzieci. Taka przejażdżka na pewno będzie jednym z najciekawszych wspomnień z greckich wakacji.

Jeszcze więcej adrenaliny, czyli podróż w przestworzach

Zwolennicy większej dawki emocji mogą tu też skorzystać z oferty lotów spadochronem tuż za ciągnącą go motorówką lub widokowych lotów paralotnią. Tego typu sporty są na pewno dla tych najodważniejszych, ale czasem warto pokonać strach, aby doświadczyć niepowtarzalnych wrażeń.

Wśród fal

Oczywiste jest, że większość turystów przebywających na Kos, czas spędza głównie nad morzem. Jednak i tu nie jest się skazanym wyłącznie na plażowanie i ci, których to znudzi, mogą poszaleć na skuterach lub nartach wodnych, nurkować wśród podwodnych raf i jaskiń czy po prostu cieszyć się z możliwości pływania w Morzu Egejskim. Wyspa Kos to ogrom atrakcji dla wszystkich, którzy pragną na wakacjach doświadczyć wspaniałych wrażeń wśród przepięknych krajobrazów. Każdy, kto tylko zechce, może tu znaleźć odpowiednią rozrywkę, dzięki czemu grecki urlop na pewno nie będzie nudny!