Mahdia to tunezyjskie miasto położone we wschodniej części Tunezji nad wodami Morza Śródziemnego. Ze względu na panujący tu spokój (do Mahdi przyjeżdża mniej turystów niż do Sousse i Hammametu) oraz lokalizację to miasto jest idealnym miejscem na wypoczynek. Wolne od skomercjalizowanego przemysłu turystycznego pozwala na poczucie prawdziwego arabskiego klimatu i zanurzenie się w nim do granic możliwości.

Mahdia – dzikość pośród skał i lazurowego morza

Bogata szata roślinna i krystalicznie czyste morze stanowią raj dla miłośników sportów wodnych. W pobliżu Mahdi znajdują się liczne zatoczki z malowniczymi widokami, na które można dotrzeć łodzią lub żaglówkami. Tu w ciszy i w kameralnej atmosferze z dala od tłumów turystów wypoczniesz. Sprawdź i leć na wakacje marzeń!

Plaże w Mahdi są przestronne, czyste, a piasek delikatny i miękki, co sprzyja wieczornym spacerom przy zachodzie słońca. Możesz również skorzystać z przejażdżek konno i podziwiać piękno linii brzegowej. Mahdia jest bez wątpienia doskonałym miejscem na poznawanie podwodnego świata, bogatego w egzotyczną, nienaruszoną przez działalność człowieka roślinność, kolorowe ryby i liczne muszle, zobaczysz tu również podwodne groty, a nawet zatopione miasto.

W Mahdi w pobliżu hoteli funkcjonują wypożyczalnie sprzętu wodnego, w których możesz zaopatrzyć się w potrzebne wyposażenie, a nawet skorzystać z lekcji nurkowania pod okiem wykwalifikowanych instruktorów.

Wypoczywaj poznając arabską kulturę

Dla wszystkich tych, którzy lubią być w ciągłym ruchu, a jednocześnie poznawać nowe miejsca i zdobywać ciekawe informacje, mamy dobrą wiadomość. Mahdia jest miastem bogatym w zabytki i urokliwe miejsca. Zatem wyrusz na wędrówkę śladami arabskiej kultury i sztuki. Poniżej polecamy ciekawe miejsca, które warto odwiedzić:

– Bulwar nadmorski – to doskonała przestrzeń na wojaże wynajętymi rowerami lub na długie, piesze spacery przy zachodzie słońca. To również okazja, aby uświetnić niezapomniane chwile aparatem i wykonać selfie przy zachodzie słońca na tle turkusowego morza.

– Port rybacki – największy port rybacki w Tunezji, doskonałe miejsce na spacer i podziwianie przycumowanych do brzegu łodzi i statków. W ciągu dnia możesz tu zaobserwować statki przywożące ryby. W pobliżu portu znajdują się restauracje serwujące wyśmienite potrawy z ryb oraz owoce morza.

– Wielki Meczet Hadża Mustafy Hamzy – monumentalny, surowy zabytek wybudowany w czasach Fatymidów, posiadający charakterystyczną kopułę, pozbawiony minaretów, kształtem przypomina mury obronne.

– Medyna – to część starego miasta Mahdi. Podążając wąskimi uliczkami między epokowymi budynkami, mijając miejscową ludność, arabskie dzieci bawiące na podwórkach, poczujesz arabski klimat. Stoi tu również Wielka Brama  Skifa el-Kahla, której długość liczy 50 metrów i sięga aż do latarni morskiej na Cap Africa. W pobliżu znajduje się cmentarz muzułmański z białymi nagrobkami, niedaleko zobaczysz zabytkową twierdzę turecką Bordj El Kebir. W pobliżu starego miasta znajdują się imponujące jaskinie i groty skalne, idealne miejsce na piesze wędrówki dla lubiących odkrywać tajemnicze zakamarki. – Suk – zwiedzając medynę, warto zajrzeć na arabski targ z rozmaitymi pamiątkami, przyprawami, ubraniami, barwnymi dywanami. To idealne miejsce dla osób lubiących długie spacery między straganami i targowanie się podczas transakcji.