Zastanawiasz się, kiedy planować przyszłoroczny urlop? Chcesz skorzystać z wycieczki first minute, lecz zastanawiasz się, w jakim terminie najlepiej zaplanować wakacje? Jeśli tak, to przedstawiamy Ci kilka cennych wskazówek, które pomogą w podjęciu właściwej decyzji i w wyborze atrakcyjnej wycieczki w dogodnym dla ciebie czasie.

Wyjazdy proponowane w ramach first minute, to oferty wakacyjnych podróży na przyszły rok, pojawiające się w sprzedaży na przełomie października i listopada, dostępne w niższych cenach, niż w sezonie turystycznym (od maja do końca sierpnia). Zaletami first minute bez wątpienia są: szeroki wybór miejsc docelowych, hoteli o wysokim standardzie z wyżywieniem All inclusive położonych blisko plaż, atrakcyjniejsze i bogatsze programy wycieczek, zarówno podstawowych, jak i fakultatywnych, a nawet możliwe są niższe ceny biletów wstępu do obiektów turystycznych.

Decydując się na ofertę first minute, masz niemalże gwarancję wyboru wycieczki w najbardziej odpowiadającym Tobie terminie oraz szansę na udaną pogodę podczas wypoczynku. Planując wakacje first minute, otrzymujesz większy wybór dostępnych ofert w atrakcyjnych cenach, niż w przypadku last minute, gdy często turyści korzystają z ostatnich wolnych miejsc. Dlatego, jeśli chcesz pojechać na fajne wakacje latem, zaplanuj je już jesienią. Natomiast w przypadku wyjazdów zimowych, zapoznaj się z dostępnymi ofertami na przełomie wiosny i lata, wówczas również ceny na przyszły rok będą niższe.

Do kogo są skierowane oferty first minute?

First minute to oferty dla tych, którzy lubią wszystko planować z dużym wyprzedzeniem i chcą wiedzieć, gdzie pojadą. To propozycje dla osób mających stabilną sytuację rodzinną i ekonomiczną. Nie da się, przewidzieć co wydarzy się za pół roku lub rok, jednak można wykupić Turystyczny Fundusz Gwarancyjny, zabezpieczający wpłacone środku w razie bankructwa biura lub innej nieprzewidzianej sytuacji losowej.  

First minute to wczasy idealne dla rodzin z dziećmi, ponieważ często biura podróży mają wówczas duże zniżki, a dziecko może pojechać o 50% lub 75%  taniej, a nawet za darmo. Wcześniejsze planowanie urlopu ma wiele zalet w przypadku podróży z małymi dziećmi, gdy potrzeba więcej czasu na przygotowanie się do wyjazdu, (m.in.: dopilnowanie formalności, pakowanie walizek). Dlatego początek jesieni to idealny czas na snucie marzeń o przyszłorocznych wojażach z maluchami. First minute to również doskonały pomysł dla osób młodych i studentów, ponieważ biura turystyczne posiadają wiele ciekawych ofert z rabatami i zniżkami. Wówczas jest dużo dostępnych propozycji dla studentów do znanych kurortów turystycznych po atrakcyjnych cenach, w sam raz na skromny budżet żaka. Zaplanowane wakacje rok wcześniej, to także dobry pomysł w przypadku osób, chcących pogodzić wypoczynek z pracą sezonową i uzbieraniem pieniędzy na wymarzony wyjazd. First minute to również dobre rozwiązanie dla seniorów, mających dużo wolnego czasu, aby znaleźć interesującą ich wycieczkę krajoznawczą lub wyjazd do ośrodka sanatoryjno-uzdrowiskowego w przyszłym roku. Zobacz atrakcyjne oferty tutaj!